Szanowny Panie,

 

 Z zainteresowaniem przeczytałem Pański protest i podzielam Pana poglądy. Proszę o informację, kiedy i w którym programie telewizji publicznej zauważył Pan reklamy erotyczne ( w grę wchodzi Program I, II, III + regionalny i TV POLONIA). Sczerze mówiąc jak dotąd zauważałem takie reklamy w telewizjach prywatnych, a nie w TVP, ale być może coś przeoczyłem.

 

Z poważaniem. Jarosław Sellin, członek KRRT.

-----Original Message-----
From: ropoiwzk [mailto:ropoiwzk@hotmail.com]
Sent: Friday, March 12, 2004 12:08 PM
To: waniek@krrit.gov.pl; Aleksander Łuczak; Włodzimierz Czarzasty; Juliusz Braun; Tomasz Goban-Klas; Ryszard Ulicki; Lech Jaworski; Sławomira Łozińska; Jarosław Selin; Dorota Jasłowska
Cc: Wojciech Nowicki; Anna Szydłowska-Żurawska; Agnieszka Ogrodowczyk; Grażyna Bączkowska; Stanisław Celmer; Janina Sokołowska; Witold Mazur; Izabella Chruślińska; Jacek Kuffel; Ewa Mirosz; Tadeusz Bichta
Subject: Podwójna moralność!

-------------------------------------------------------------------------
Moja chata z karaja

 

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

 

Nie potrafię na szybko stwierdzić, w którym programie telewizji puszczają reklamy erotyczne - nie jestem amatorem tych reklam. Wiem, że emitują je w języku polskim i zasięg do nich ma szerokie spektrum publiczne. Na pewno jest. to m.in telewizja Polsat.

Proszę nie brać dosłownie z definicji "telewizję publiczną" jako bezpośredniego winowajcę i adresata protestu; ktoś jednak wydaje telewizjom prywatnym koncesje i powinien mieć wpływ na ich "twórczość".

Protest ten wysłaliśmy również parlamentarzystom.

 

To tylko jeden z wątków protestu...

 

Z poważaniem

Grzegorz Niedźwiecki

Prezes ROPOiWzK

----- Original Message -----

From: Sellin Jaroslaw

To: 'ropoiwzk'

Sent: Friday, March 12, 2004 1:37 PM

Subject: RE: Podwójna moralność!

 

 

Na marginesie

 

Szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek wezwała Radio Zet do zaprzestania emisji reklamy książki autorstwa Tomasza Lisa, w której on sam występuje. Radio dostosowało się do wezwania.