Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z KorupcjąJelenia Góra, 24.02.2004 r.

 

I N T E R P E L A C J A

Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją stanowczo protestuje przeciwko prześladowaniu przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry dziennikarza Wojciecha Jankowskiego za to, że wykpił w prasie niedawno wybudowaną przez lokalne władze ścieżkę rowerową na zabytkową Perłę Zachodu.

Nie po to w latach 80/90-tych walczyliśmy o wolność i demokrację, aby nadal stosować cenzurę i reżim. Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją, mając świeżo w pamięci przykre doświadczenia – wywołane przez wielu obecnych w dzisiejszym samorządzie jeleniogórskim – skazania przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata „lektora” niniejszego protestu za słowa „Kusiak Baba i 40 rozbójników”, wie jak dalekosiężne skutki ma jakikolwiek wyrok sądowy.

Mimo, iż nie mamy żadnego osobistego stosunku do redaktora Jankowskiego i ten nie prosił nas o interwencję, zgodnie z § 8 pkt. 6 naszego statutu, wyrażamy stanowczy protest przeciwko kolejnej próbie zamykania ust niezależnemu dziennikarstwu przez władze miasta Jeleniej Góry.

Protestu tego w żadnym wypadku nie należy odbierać jako politycznego ataku na Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Józefa Kusiaka, lecz jako chęć niesienia pomocy w ucywilizowaniu norm społecznych. Nie tak dalej jak na ostatnim posiedzeniu XVIII Sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry słyszeliśmy o humanitaryzmie Pana Prezydenta z jego ust. I co? Jak to się ma do rzeczywistości?

Zarówno w tej, jak i innych sprawach dotyczących zmian na lepsze w naszym mieście radni SLD nie potrafią tego zrobić. Pani Grażyna Malczuk udaje, że nie wie nawet, co to prominent. Po prostu nie czuliście się nigdy dziadami! Nie czujecie krzywdy i biedy jaka nas otacza.

Skoro nie idziecie z duchem czasu, nie umiecie zapobiec wszelkim konfliktom lokalnym, to znaczy, że nie jesteście TRENDY. Obawiam się, że wielu wyborców określiłoby Was mianem LAMA – używając języka internatów.

 

Dziękuję

Grzegorz Niedźwiecki