Jelenia Góra, 23.03.2009 r.

Grzegorz Niedźwiecki

58-506 Jelenia Góra

ul. Działkowicza 19[1]

tel. 075 64 31 990

tel. 075 64 31 774

kom. 793240610

lew1@poczta.fm

List motywacyjny

Szanowni Państwo,

Szukam pracy w okolicach Jeleniej Góry.

Przesyłam ten list motywacyjny, pragnąc przybliżyć swoją osobę jako potencjalnego współpracownika Państwa firmy. W obliczu moich doświadczeń społeczno-zawodowych i w związku z wolnymi mocami przerobowymi, składam swoją aplikację jako kandydat na stanowisko zgodne z moimi kwalifikacjami według załączonego cv. Mam nadzieję, że spełnię Państwa ewentualne wymagania i będę miał szansę pracować na zaproponowanym mi stanowisku. Obecnie pracuję sukcesywnie w Niemczech jako „Betreuer/Hausmeister”. W Polsce dorabiam dorywczo jako audytor. Szukam stabilizacji za godziwe wynagrodzenie.

Za moją osobą przemawia zarówno moje wykształcenie socjologiczne, związane z komunikacją społeczną i zarządzaniem różnymi zasobami, jak i zdolności manualne, logistyczne, marketingowe, PR i negocjacyjne, oraz duże doświadczenie jakie zdobyłem pełniąc obowiązki prezesa stowarzyszenia o statusie organizacji pożytku publicznego. Podczas tego stażu sprawdziłem się jako dobry przywódca i organizator; otrzymałem też (jako twórca projektów) dyplom Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Andrzeja Zolla za udział mojego stowarzyszenia w konkursie Pro Publico Bono. Pomogłem także rozwiązać wiele problemów bieżących konkretnym ludziom i społecznościom lokalnym. Prowadziłem jako działacz społeczny własne biuro konsultingowe. Mam również kilkuletnie doświadczenie handlowe. Jestem też złotą rączką, taki „Polski hydraulik”, w sprawach remontowo-budowlanych oraz dobrym kierowcą – mam własny samochód. O pracy na czarno w Holandii nie wspomnę

Jako radny czwartej kadencji Rady Miejskiej Jeleniej Góry uczestniczyłem w pracach Komisji Bezrobocia i Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Prawa i Spraw Społecznych. Orientuję się więc w zakresie spraw społecznych oraz kontrolno-administracyjnych i jestem przekonany, że powierzonym mi jakimkolwiek obowiązkom podołam. Moim atutem jest łatwość nawiązywania kontaktów z różnymi ludźmi i umiejętność współpracy. Jestem człowiekiem, który wyznacza sobie konkretne cele zawodowe, ale potrafi je dostosować do celów zespołu. Myślę, że ważną cechą jest również umiejętność analitycznego myślenia, która potrzebna jest w budowaniu różnego rodzaju strategii, czy wykonywaniu sprawozdawczości. Cechuje mnie także konsekwencja w działaniu i odpowiedzialność w podchodzeniu do wykonywanej pracy. Moją zaletą jest niewątpliwie zdolność szybkiego uczenia się. Posiadam dyplom Ministra Skarbu Państwa złożenia egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Umiem się posługiwać Kodeksem cywilnym, spółek handlowych i wieloma innymi aktami prawnymi. Być może przydatna Państwu będzie moja dobra znajomość języka niemieckiego. Param się również trochę dziennikarstwem. Obsługuję sprawnie zarówno komputer jak i „łopatę”.

Mam nadzieję, że zainteresowałem Państwa swoją osobą i będę miał przyjemność spotkać się na rozmowie kwalifikacyjnej, by pełniej przedstawić swoje umiejętności. Chciałbym podjąć pracę dającą mi możliwość rozwoju zawodowego, satysfakcję oraz stabilizację. Jestem przekonany, że Państwa firma spełnia wszystkie te warunki.

Z wyrazami szacunku

Grzegorz Niedźwiecki

W załączeniu: CV[1] Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia rekrutacji zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 993 z dn. 29.08.97.).